Blog

surucu-kursu

DİREKSİYON KURSU VE DİREKSİYON EĞİTİMİ 

Sürücü belgesi, araç kullanmaya yetkili kişinin kimliği olduğundan, ehliyet almak için bir dizi adımı tamamlamak gerekir.

İlk adım, gerekli belgeleri doldurup sürücü kursuna göndermek ve kurulan kurs programına katılmaktır. Bu aşamada teorik olarak ilk yardım derslerini, motor ve trafik koşulları ile ilgili dersleri görebilirsiniz ve kursun sonunda deneme sınavına girip 70’ten yüksek bir puan almanın gerekli olduğu aşamadır.

İkinci aşama direksiyon dersi aşamasıdır ve teorik bilgilerin pratiğe döküldüğü bir çalışmadır. Sürücü eğitimi önemlidir çünkü insan hayatı önemlidir. Her gün binlerce ve milyonlarca araç trafikte bir yerden bir yere savruluyor. Belli bir eğitim ve kontrol mekanizmasının olmaması gibi bir alternatif düşünülemez bile. Trafik kameraları, radar, trafik polisi, hız limit işaretleri, trafik ışıkları ve tabelalar, kazaları önleyen ve trafiği kontrol altında tutan bir sistemdir. Medeni toplumlar, trafik kazalarının olmadığı veya en azından meydana gelmediği toplumlardır.

Direksiyon Kursu Eğitmeni

Araba kullanırken hem kendi hem birey, insan ve canlı bireylerin canları tehlikeye açık durumda olmaktadır. Bu bazen bizim bazen karşıdaki insanların hataları ile olabilmektedir. Sürücü kurslarında iki türlü eğitmen bulunmaktadır.

Bunlardan biri teorik derslerimize giren eğitmenler diğeri ise direksiyon derslerimize giren direksiyon hocası olmamaktadır. Her şeyden önce iyi bir direksiyon eğitimi şarttır. İyi bir eğitim ise her şeyden önce iyi bir eğitimciden geçmektedir. Direksiyon dersi eğitmenlerimiz alanında uzman, sabırlı ve profesyonel eğiticilik yeteneklerine sahip eğitmenlerden oluşmaktadır. Bu şartların yanında trafikte saygılı ve hoşgörülü davranış sergileyen direksiyon eğitmenlerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır.

Direksiyon Dersi

Genel anlamda direksiyon dersleri kolay ve eğlenceli bir şekilde geçmektedir. Direksiyon dersi genel anlamda teorik derslere nazaran pratik ve uygulamalı derslerdir. Direksiyon dersi almak, ehliyet almak için en önemli konuların başında gelir. Kartal Özdamla Sürücü Kursu direksiyon dersi akan trafikte, istenilen araçta ve tercih edilen özel direksiyon hocası tarafından gerçekleştirilidir. 

Direksiyon Eğitimi Sonucu

Kartal Özdamla Sürücü Kursu özel direksiyon eğitimi sonucunda, öğrencinin durumuna göre direksiyon eğitmeni birebir değerlendirme yapar ve ihtiyaç halinde ek birkaç kez daha özel direksiyon dersi tavsiye edebilir. Kartal Özdamla Sürücü Kursu akan trafikte yapılan özel direksiyon eğitimi sonucunda öğrenci yeterliyse ek ders almaya gerek yoktur. Tüm ders saatleri size en uygun olan gün ve saatlere göre düzenlenir. Dilenirse Kartal Özdamla Sürücü Kursu özel bayan direksiyon hocası ile, akan trafikte direksiyon eğitimi ya da eğitim alanında özel direksiyon eğitimleri planlanabilir.